Czym jest cellulit?
Cellulit wiąże się z tkanką podskórną, a jego zaostrzenie jest związane z zaburzeniami mikrokrążenia krwi, jak i limfy. Wszystko to spowodowane jest zmianą kształtów komórek tłuszczowych. Tkanki są wyraźnie niedotlenione, a toksyny z tkanek nie zostają usuwane, więc w rezultacie woda w skórze jest zatrzymana. Osoby szczupłe cierpią na tzw.Cellulit wodny, (obrzęknięcie komórek tłuszczowych wodą), a osoby otyłe cierpią na cellulit tłuszczowy (w komórkach tłuszczowych gromadzą się cukry, ale i kwasy tłuszczowe). Niestety na problem cellulitu cierpią głównie kobiety, gdyż posiadają one zupełnie inną budowę tkanki łącznej, niż mężczyźni. W niektórych przypadkach cellulit prowadzi nawet do pojawienia się żylaków, zatorów, ale tez zakrzepów.
Czym są rozstępy?
Rozstępy są to defekty skórne pojawiające się na skutek ciągłego rozciągania się skóry, a w rezultacie uszkadza włókna kolagenowe skóry. Rozstępy pojawiają się bardzo często u osób młodych, w czasie ich intensywnego wzrostu, ale i u kobiet w ciąży, no i osób otyłych. Miejsca narażone na rozstępy to: biodra, uda, talia, piersi. Czego szukać w kosmetykach wyszczuplających?
Inwestując spore sumy pieniędzy w kosmetyki wyszczuplające musimy także odpowiednio przygotować się do ich użycia. Można to podzielić na cztery etapy.
1.Pobudzić skórę do działania
Jeżeli chcemy, aby składniki zawarte w kosmetykach wyszczuplających wniknęły głęboko w naszą skórę to trzeba ją koniecznie pobudzić do działania, a dzięki temu aktywujemy procesy metaboliczne. Bardzo dobrze jest wziąć prysznic ze szczególnym uwzględnieniem miejsc na których wyszczupleniu nam najbardziej zależy. Poprzez ciepło, a także masaż naczynia krwionośne rozszerzają się, a krew zaczyna docierać do wszystkich tkanek.
2. Stosowanie peelingu
Jeżeli chcemy bardzo dobrze aktywować masaż to warto go użyciem peelingu wszystkich tych miejsc, w które chcemy wetrzeć kosmetyki wyszczuplające. Warto pamiętać o tym, że martwy naskórek powoduje słabe przenikanie kosmetyków, a możemy się go pozbyć właśnie peelingiem.
3. Smarowanie
Kosmetyki wyszczuplające musimy wmasować w skórę stopniowo, najpierw delikatnie, a potem coraz bardziej intensywnie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc z obfitą tkanką tłuszczową. Kremy należy wcierać w skórę okrężnymi ruchami ( można to robić dłońmi, gąbeczkami, lub też masażerami). Musimy wiedzieć, że im dłużej masujemy skórę, tym substancje kosmetyku wyszczuplającego głębiej penetrują skórę, a tym samym lepiej działają na nią. Warto na taki zabieg poświęcić nie mniej niż 5 minut.
4. Zabiegi specjalne
Aby kosmetyki wyszczuplające intensywniej działały możemy założyć „opatrunek”, którym będą specjalne folie, lub też suchy ciepły ręcznik. Dobrze jest stosować kosmetyki wyszczuplające zaraz po wyjściu z gorącej kąpieli.
Żele
Przykładowe produkty:
Balsamy, kremy
Przykładowe produkty:
Żele w postaci peelingu
Przykładowe produkty:
Plastry
Przykładowe produkty:
Ampułki
Przykładowe produkty:
Wszystko zależy od preparatu, ale najczęściej trwa od 2 tyg. do miesiąca.
Używamy je 2- 3 razy w tygodniu. Peelingi wygładzają naskórek, pobudzają mikrokrążenie, a także odblokowują pory. Dzięki nim skóra jest przygotowana do wchłonięcia składników aktywnych z kremów i balsamów.