Jak wybrać kosmetyki do kąpieli?

Kąpiel w dzisiejszych czasach nie służy tylko celom pielęgnacyjnym, no i estetycznym, ale także relaksującym. Z kąpieli można uczynić wielką przyjemność, jeśli wybierzemy do niej odpowiedniego rodzaju kosmetyki. Mycie się można podzielić na dwie formy: kąpiel w wannie, a także szybka kąpiel pod prysznicem. Do tych dwóch czynności należy wybierać zupełnie inne kosmetyki.

Na skróty...

Kosmetyki używane do kąpieli

kosmetyki do kąpieli i pod prysznic

Żele - peelingi nie tylko myją skórę, ale dodatkowo ją złuszczają. Są one delikatniejsze od zwykłych peelingów. Jednak warto je stosować od 2 do 3 razy w tygodniu, aby nie podrażnić swojej skóry.


Mydła

O mydle można powiedzieć tyle, że kiedy mydlana kostka została odkryta- mydło stało się nieodłącznym atrybutem każdej łazienki.

  • Klasyczne mydło toaletowe

Bardzo popularne mydło, które niestety jest dosyć szkodliwe dla skóry, ponieważ ją wysusza, a także skóra staje się bardzo wrażliwa, no i łapie przeróżne alergie. Posiada SLS, czyli silnie odtłuszczające sole sodowe siarczanu laurylu.

  • Szare mydło

Szare mydło nie posiada żadnych barwników, ani też konserwantów, no i właśnie przez to nie uczula, np. „biały Jeleń”.

  • Mydło naturalne

Mydło, które jest bardzo zdrowe dla naszej skóry, ponieważ zawiera w sobie całe mnóstwo olejków naturalnych, czyli np. roślinny olejek kokosowy, czy olejek z oliwy z oliwek.

  • Mydło glicerynowe

Mydło glicerynowe produkuje się z czystych olejków roślinnych, a także z naturalnych olejów eterycznych. Mydła glicerynowe są zazwyczaj bardzo kolorowe, dekoracyjne, przeznaczone dla skóry suchej.

  • Mydło siarkowe

Mydło siarkowe ma w sobie od 3 do 5 % siarki. Mydło to ma właściwości antybakteryjne, niestety wysusza skórę, bardzo oczyszcza, jest dobry na trądzik, bądź stany zapalne skóry.

Aromaterapia

Kosmetyki do kąpieli często wybieramy pod względem zapachu. Bardzo dobrze jest się kierować tym zmysłem, gdyż można dzięki niemu wyleczyć pewne schorzenia, a także ukoić skołatane nerwy. Właśnie tak działa aromaterapia, którą aplikujemy sobie wybierając olejek do kąpieli, czy żel pod prysznic o konkretnym zapachu.

Zapachy uzależnione od pory roku:

LATO - W lecie powinniśmy postawić na kąpiele orzeźwiające i pobudzające. Kąpiel w okresie letnim nie powinna być zbyt długa, ani zbyt gorąca. Aby dobrze zregenerować siły i orzeźwić się wystarczy kąpiel w temperaturze od 30 do 38 stopni Celsjusza. Warto stosować podczas kąpieli letniej wyciągi roślinne z: alg, zielonej herbaty, cytryny, jaśminu, róży, jeżyn, letnich owoców.

ZIMA - Zimą kąpiel powinna dawać ukojenie, relaksować, a przede wszystkim rozgrzewać. Do kąpieli można dodawać w takim wypadku olejki aromatyczne, dzięki którym poprawi się nasze samopoczucie ii nastrój, a dodatkowo wszystkie zmysły zostaną pobudzone. Bardzo dobre na zimę są zapachy: jaśminowe, miodowe, aloesowe, różane.

Najczęściej zadawane pytania

  • Czy aromaterapia pomaga?

    Tak. Wybierając konkretny zapach płynu do kąpieli możemy nie tylko pobudzić zmysły, ale i zwalczyć np. ból głowy. Warto kierować się więc zapachem przy wyborze płynu, bądź żelu do kąpieli.

Podsumowanie

Kosmetyki do kąpieli służą obecnie nie tylko celom pielęgnacyjnym, ale i estetycznym. Dlatego przy wyborze płynu do kąpieli, żelu pod prysznic itp. warto kierować się jego zapachem. Aby urozmaicić naszą kąpiel można do kąpieli dołączyć relaksujące sole, czy też perełki.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2025-01-02 15:58:33, 120