Jak wybrać tipsy?

Wiele kobiet bardzo ubolewa nad wyglądem swoich dłoni, a przede wszystkim paznokci. Dlatego też czasami jedynym rozwiązaniem ich kłopotów są tipsy. Warto jednak poznać je od strony technicznej.

Na skróty...

Tipsy

Podział tipsów ze względu na rodzaj kieszonki:

Tipsy z dużą kieszonką

Np.: Elastyczne tipsy przeźroczyste z dużą kieszonką, Splendore

Tipsy z małą kieszonką

Np.: Tipsy French z małą kieszonką – T2500

Tipsy bez kieszonki

Np.: M&M*tipsy bez kieszonki 300 szt

Tipsy ze względu na kolorystykę:

Tipsy naturalne(mleczne)

Tipsy tego typu używamy do stworzenia paznokci naturalnych, ale także do metody pink& white. Można na nich wykonywać frencha metodą żelową, bądź zatopić różnorodne ozdoby.

Np.: TIPSY NATURALNE MLECZNE *, Świat paznokci

Tipsy clear

Przezroczyste tipsy, które są bardziej delikatniejsze niż tipsy mleczne. Na nich świetnie prezentują się zdobienia wtopione.

Np.: Supplynails, tipsy clear krótka kieszonka

Tipsy french

Dzięki nim można stworzyć paznokcie frezowe bez tworzenia białej końcówki. Można dość szybko przedłużyć w ten sposób paznokcie.

Np.: Tipsy french 50 sztuk Nr. 1,TIPF001

Tipsy kolorowe

Są to tipsy półprzezroczyste, a także tipsy transparentne Np.: Tipsy żółte transp. 50 sztk, NailsArt

Tipsy airbrush

Tipsy na których znajdują się fabryczne ozdobniki. Nałożenie tych tipsów wymaga sporej delikatności, ponieważ bardzo szybko ulegają ścieraniu. Np.: Tipsy Airbrush nr 03, Sunny Nails

Inne rodzaje tipsów:

  • Tipsy z płytką linią uśmiechu

  • Tipsy z głęboką linią uśmiechu

  • Tipsy z odpowiednio wyprofilowaną krzywą C

  • Tipsy z tunelem

Tipsy do stóp

Może to wyda się kontrowersyjne, lecz kiedy płytka paznokci u stóp jest zdeformowana to warto jest udoskonalić jej wygląd poprzez tipsy do stóp.

Z czego zostają robione tipsy?

Dostajemy informację od producentów, że tipsy zostały wykonane z ABS, a także Polyflexu. Co to oznacza? Zarówno ABS, jak i POLYFLEX to nazwy tworzyw sztucznych, które wykorzystuje się do produkowania tipsów. Głównym składnikiem są polimery ( subst. chem. posiadające dużą masę cząsteczkową). Prócz polimerów w tipsach znajdują się także: plastyfikatory, napełniacze, stabilizatory, ale też barwniki w przypadku tipsów kolorowych.

ABS (Akrylonitryl Butadien Styren)- tworzywo sztuczne, które wykazuje właściwości termoplastyczne. Stosuje się go przy produkowaniu materiałów do wnętrz samochodów, sprzętu sportowego, fotografii i optyki. ABS jest używany do wielu rzeczy, ponieważ wykazuje wysoką twardość, właściwości izolacyjne, a także jest bardzo odporny na zarysowania. ABS niestety nie posiada odporności na promienie UV, kwasy, estry, ketony.

POLYFLEX-PP-EPDM (Polipropylen Etylen Propylen Dimer) – wielofazowe materiały polimerowe, posiadają właściwości plastyczne identyczne do gumy. Dzięki nim tipsy są odporne na rozpuszczalniki, nie ulegają wykruszeniu się, podczas piłowania nie stwarzają problemów.

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

  • Czy tipsy szkodzą naturalnym paznokciom?

    Samo przyklejenie tipsów nie szkodzi w żaden sposób płytce paznokciowej. Płytka zostaje uszkodzona wtedy, kiedy zostaje zdjęta w niewłaściwy sposób, czyli oberwana, bądź spiłowana.

  • Czy naklejenie tipsa jest dobrym sposobem na wyleczenie słabych i dość łamliwych paznokci?

    Tak, zwłaszcza kiedy mamy problem z ich obgryzaniem, bądź płytka paznokciowa się rozdwaja.

  • Czy można tipsy samodzielnie obcinać?

    Nie można ich obcinać, ponieważ są zbyt twarde. Możemy je tylko piłować dzięki pilnikowi o wysokiej ziarnistości.

Podsumowanie

Tips tipsowi nie jest równy. Jest wiele rodzajów tipsów. Dobiera się je ze względu na kolorystykę, jak i rodzaj kieszonki. Co zadziwiające można zastosować także tipsy do stóp. Tipsy składają się z ABS, jak i Polyflexu. Tipsy nadają się do przedłużania paznokci zarówno metodą żelową, jak i akrylową.

Podobne poradniki


Strona wygenerowana 2025-01-03 01:25:18, 120