Krem na dzień powinien przede wszystkim zawierać w sobie filtr przeciwsłoneczny. Na opakowaniu powinno być napisane SPF 10, bądź 15. Dzięki tej osłonie możemy uchronić swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA, jak i UVB. Regularne używanie kremu opóźnia powstawanie zmarszczek, a także starzenie się skóry. Krem na dzień chroni przed występowaniem przebarwień na twarzy. W kremach na dzień dodatkowo są substancje, które we właściwy sposób chronią przed zanieczyszczeniami, wolnymi rodnikami, jak i niezbyt przychylną pogodą. Krem na dzień bardzo często posiada hydromanil- a jest to kompleks roślinny z owoców drzewa Tara, dzięki któremu skóra jest silnie i długo nawilżona, a dzięki temu widzimy jej gładkość i delikatność. Poza tym w kremie na dzień powinna się znaleźć witamina E, która jest potocznie nazywana „witaminą młodości”. W kremie zauważymy często masło shea o działaniu nawilżającym i odżywiającym, a także filtry UV. W kremie na dzień powinniśmy dodatkowo szukać witaminy C- idealnego przeciwutleniacza, witaminy A i kartenoidów- które są silnymi antyoksydantami, flawonoidów. Poza tym dość popularne w obecnych czasach są takie przeciwutleniacze jak: koenzym Q10- działa łagodząco i przeciwzapalnie, kwas ferulowy- likwiduje przebarwienia, a także kurkuma, która niszczy wolne rodniki, a także ochrania przed nowotworami skóry.
Kremy na dzień:nawilżający
ujędrniający
do rozszerzonych naczynek
do zaskórników
Antyoksydanty - dobrze, jeśli w składzie kremu antyoksydanty znajdują się na samym początku listy. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zostały dodane do kremu w dużych ilościach. Jeśli antyoksydanty są wymienione na samym końcu to możemy się spodziewać, że jest ich nikła ilość w kremie do twarzy.
Ilość antyoksydantów - Im większe ilości antyoksydantów w kremie tym lepiej dla nas. Warto uważnie czytać skład INCI na etykietach. Jeżeli n kremie widnieje ilość stężenia w granicach: 5 %, 10 %, jak i 15 % chociażby witaminy E, czy C to krem będzie skuteczny. Tanie kosmetyki nie zawsze są skuteczne - musimy pamiętać, że zawartość dużego stężenia witaminy A, E, czy C to jeszcze nie żaden sukces. Muszą te substancje być stabilne, a także pozostawać stosunkowo długo aktywne. Aby te przeciwutleniacze nie ulegały zniszczeniom trzeba umieścić je w specjalnych nośnikach - a to wymaga sporych kosztów.
Datę produkcji - im dłużej kosmetyk stoi na sklepowej półce, tym większe ryzyko, że antyoksydanty będą słabiej działały. Dlatego też zanim kupimy dany kosmetyk sprawdźmy datę produkcji.
Opakowanie - najlepsze opakowanie to takie, do którego dostaje się jak najmniejsza ilość tlenu i światła. Najbardziej skuteczne preparaty są w tubkach, bądź słoiczkach.
Cena kremu na dzieńJak to jest, czy warto kupować kremy drogie, czy skusić się na tańsze? Najlepiej to rozgraniczyć. Niektórzy po prostu wolą kupić krem tzw. średni, czyli za 50-100 zł. Krem za 500 zł z całą pewnością będzie miał w sobie całe mnóstwo różnorodnych substancji, będzie szybko się wchłaniał, miał znakomitą konsystencję, a także przepiękny zapach. Kremy uważane z drogie zwykle jednak posiadają dość drogie bajery, czyli ekskluzywny słoiczek, reklama, gaża znanej modelki.
Charakterystyka cery: Dwudziestolatki zwykle są posiadaczkami bardzo pięknej, alabastrowej cery, a ich naskórek dość szybko się regeneruje podczas 28- dniowego cyklu. Skóra posiada sprężystość, gładkość, zwartość. Gruczoły łojowe w skórze pracują niesamowicie aktywnie, dodatkowo natłuszczają skórę, nawilżają, a także bronią przed szkodliwymi substancjami z zewnątrz. Jednak nadmiar sebum w nadmiarze może szkodzić. Efektem tego będzie zanieczyszczanie się skóry, jej błyszczenie się, rozszerzone pory.
Polecany krem na dzień: Jeżeli skóra boryka się z nadmiarem sebum to warto wybierać krem na dzień, który ureguluje pracę gruczołów łojowych, jeżeli skóra nie stwarza żadnych kłopotów to krem powinien przede wszystkim nawilżać ją i chronić przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, więc zawierać filtry UVA, jak i UVB. Jeśli chodzi o inne składniki to są one uzależnione już od rodzaju cery.
Składniki, których powinniśmy szukać: filtry UV, olejki roślinne, kwas hialuronowy, witaminy
30+Charakterystyka cery: Tuż po przekroczeniu 25 lat zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się skóry. Stają się coraz bardziej widoczne wszystkie zaniedbania, jakich się dopuściliśmy kilka lat temu dla skóry spowodowane opalaniem, paleniem, czy też brakiem snu. Ilość kolagenu w skórze drastycznie spada, a także widać, że skóra staje się sucha, nie ma już takich samych zdolności naprawczych, jak wcześniej. Niestety w tym wieku zaczynamy zauważać już pierwsze zmarszczki zwykle mimiczne, czyli zmarszczki wokół oczu, czy na czole.
Polecany krem na dzień: To jest ten czas, kiedy powinniśmy się przestawić na kremy przeciwzmarszczkowe. Kremy te powinny przede wszystkim eliminować wolne rodniki, a także dostarczać naszej skórze blasku i energii.
Składniki, których powinniśmy szukać: filtry UV, kwas hialuronowy, witaminy C, E, polifenole, kwasy owocowe, koenzym Q10.
40+Charakterystyka cery: Skóra zaczyna się starzeć coraz szybciej, wolno regeneruje się, jest cienka, sucha, jest w niej coraz mniejsza ilość kwasu hialuronowego, lipidów, włókna kolagenu rozciągają się. Widać bardzo głębokie zmarszczki, pojawiają się ciemne plamy i przebarwienia, zwłaszcza kiedy spędzałyśmy długie godziny na solarium, czy na słońcu.
Polecany krem na dzień: krem o właściwościach złuszczających, który wzmacnia kolagen, a także wiąże wodę. Dobrze jeśli w kremie pojawią się substancje rozjaśniające przebarwienia i plamy. Hormony, które tracimy w tym wieku możemy uzupełnić hormonami roślinnymi.
Składniki, których powinniśmy szukać: filtry UV, białka, retinol, kwasy owocowe, kolagen, fitohormony
Krem warto jest zmieniać co 4-6 tygodni. Taki czas jest idealny do tego, aby dany krem mógł spokojnie zadziałać. Jeżeli już zużyjemy około 1 czy 2 słoiczków danego kremu to można sięgnąć po kolejny. Można powiedzieć, że nie ma idealnego preparatu tym bardziej do potrzeb indywidualnych cery, który by sprostał wszystkim jej oczekiwaniom jednocześnie. Dlatego zmiany są co jakiś czas bardzo potrzebne, wręcz wskazane. Jeżeli chcemy to po skorzystaniu z nowego kremu możemy spokojnie powrócić do poprzedniego. Warto jednak rozgraniczyć stosowanie kremu na dzień, jak i na noc, czyli kupić dwa różne kremy do twarzy.
Niekoniecznie. Czasami taki krem może być zbyt gęsty, bądź nałożyliśmy go zbyt grubą warstwę, więc skóra nie ma możliwości, aby go wchłonąć. Więc jeśli chcemy z niego zrezygnować to przedtem nałóżmy cienką warstw kremu na twarz, jeżeli mimo tego będą tworzyły się tzw. wałeczki to trzeba spróbować innego kosmetyku.
Tak, jednak nie zawsze poprzez dostarczanie jej wody. Po prostu skóra jest nawilżona dzięki zawartości tłuszczów, które pokrywają skórę, a dzięki temu są barierą, aby ta woda nie uciekała.
Kremu mogą, a nawet powinny używać nastolatki, z tymże najlepiej aby to były kremy pielęgnacyjne, bądź ochronne. Nie można podbierać kremów mamie, ponieważ mają one mocniejszy skład.
Nie zaszkodzi, ale tez i w żaden sposób nie pomoże. Skóra będzie wchłaniała substancje w kosmetyku, których potrzebuje. Negatywnym efektem używania w dość młodym wieku kremów do cery dojrzałej jest kwestia finansowa.
Tak, ponieważ wahania temperatur na jakie jest narażona nasza skóra wpływa na nią negatywnie. Kremy używane zimową porą muszą być gęstsze, tłustsze, powinny chronić skórę przed mrozem, jak i wiatrem, a jednocześnie nawilżać. Latem natomiast kremy muszą być lekkie i bardzo nawilżające, chroniące przed suchym powietrzem na dworze.