MOROŹNIK KAUKASKI 10g
Roślina występująca wysoko w górach Północnego Kaukazu i Gruzji, kwitnąca w najwiekszy mróz. Jej lecznicze właściwości od setek lat wykorzystywane były w lecznictwie ludowym. Do celów leczniczych wykorzystuje się korzenie i kłącza rośliny zawierające silnie działające glikozydry min. helleborynę. Wyniki licznych badań klinicznych wykazały skuteczność leku na liczne schorzenia.
WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE I WSKAZANIA:
1. Normalizuje przemiane materii, jest rewelacyjnym środkiem odchudzającym (pomaga zrzucić dużą nadwagę), zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm.
2. Posiada właściwości moczopędne, żółciopędne , oczyszcza jelita, usuwa piach z dróg moczowych, oczyszcza wątrobe, przeciwdziała zastoinom żółci, tym samym zapobiega tworzeniu się kamieni. Posiada właściwości przeczyszczające, normalizująa prace przewodu pokarmowego, między innymi zaparcia.
3.Jest silnym środkiem przeciwnowotworowym, stosuje się w leczeniu nowotworów macicy, piersi, prostaty, nowotworów łagodnych, jest znakomitym środkiem leczniczym na guzy i cysty tarczycy.
4. Leczy choroby i uszkodzenia skóry: ropiejące i trudno gojące się rany, łuszczycę,egzemę, wypadanie włosów, krwawienie dziąseł, brodawki i inne skórne patologie.
5. Jest skutecznym lekiem na choroby układu kostno-mięśniowego (osteoporoza, artretyzm, wirusowe zapalenie stawów, dyskopatia, paraliż i in.)wykazuje znieczulające, przeciwzapalne i oczyszające działanie.
6. Dzięki dużej zawartości glikozydów z powodzeniem stosuje się w leczenie niewydolności sercowej 2-3 stopnia, polepsza prace serca, zapobiega rozwojowi rozmaitych schorzeń tętnic i leczy istniejące. Wzmacnia układ sercowo – naczyniowy i podwyższa wydolność tętnic. Stymuluje krwioobieg organów wewnętrznych, normalizuje ciśnienie, skuteczny w stanach arytmii. Zmniejszca bule migrenowe.
7. Akumulując się w pniach nerwowych oczyszcza je i regeneruje, tym samym normalizuje prace układu nerwowego, normalizuje sen, posiada efekt uspokajający, zwiększa zdolność do pracy, pozytywnie wpływa na psychikę. Leczy przewlekłe zapalenia jajników, reguluje cykl miesiączkowania i prace układu hormonalnego.
8. Posiada znakomite właściwości oczyszczające organizm z toksyn, soli, radionukleoidów, ciężkich metali. Dzięki ogólnie oczyszczającemu efektowi działa odmładzająco, napina i ujędrnia skóre. Wzmacnia i regeneruje układ immunologiczny, zapobiega katarom, anginom, grypie.
9. Jest doskonałym lekiem w leczeniu układu oddechowego, ułatwia odksztuszanie, przyszpiesza oczyszczanie oskrzeli zalegającej wydzieliny, posiada właściwości przeciwzapalne przy chorobach górnych dróg oddechowych (m.in. astma, gruźlica, bronchit).
SKŁAD: sproszkowane kłącza i korzenie
DAWKOWANIE:
* Przez pierwsze 10 dni należy zażywać 50mg (czubek noża lub dozownik), proszek dodać do 50 gram ciepłej wody, łyżeczki miodu lub na sucho- (dozę proszku włożyć do ust i popić ciepłą wodą). Zażywać raz na dobę, rano, na czczo, 2 godziny przed posiłkiem lub wieczorek przed snem.
* Przez kolejne 10 dni należy zażywać 100 mg (2 czubki noża lub 2dozowniki), proszek dodać do 50 gram ciepłej wody, łyżeczki miodu lub na sucho- (dozę proszku włożyć do ust i popić ciepłą wodą). Zażywać raz na dobę, rano, na czczo 2 godziny przed posiłkiem lub wieczorem przed snem.
* Przez kolejne 10 dni należy zażywać dawkę 150 mg (3 czubki noża lub 3 dozowniki), proszku dodać do 50 gram ciepłej wody, łyżeczki miodu lub na sucho- (dozę proszku włożyć do ust i popić ciepłą wodą). Zażywać raz na dobę, rano na czczo, 2 godziny przed posiłkiem lub wieczorem przed snem.
* W 31 dniu przyjmowania moroznika dawka wynosi 200 mg ( 4 czubki noża lub 4 dozowniki). Tę dozę należy utrzymywać przez cały czas trwania kuracji.
* Po 6 miesiącach przyjmowania moroznika należy przerwać kuracje na okres 1 miesiąca, a po upływie tego okresu rozpocząć dozowanie od 50 mg, stopniowo zwiększając dawki w odstępach 5 dniowych do wartości 200 mg.
* Kuracja trwa od 6 do 12 miesięcy.
* Na 6 miesięcy kuracji przypada 6 opakowań.
* Torebkę z moroznikiem przechowywać w ciemnym i suchym miejscu. Chronić przed światłem.
SPOSOBY PRZYGOTOWANIA:
Wieczorem wsypać moroznik do kieliszka i zalać ciepłą przegotowaną wodą. Wypić rano na czczo 2 godziny przed jedzeniem. Należy wypić całą zawartość kieliszka tj. wodę wraz z osadem!
W razie nie przygotowania moroznika wieczorem można bez zakłócenia cyklu rano zalać dawkę moroznika wrzącą wodą i odstawić na 15-20 min a następnie wypić- przestrzegając zasady ( rano, na czczo, 2 godziny przed jedzeniem.)
DLA DZIECI W WIEKU OD 7 DO 14 LAT WSZYSTKIE DAWKI 2,5 RAZA MNIEJSZE !!
UWAGA:
Należy bezwzględnie przestrzegać dawkowania, przedawkowanie jest niedozwolone , jest to mocno działające zioło.!!!
PRZECIWSKAZANIA: nie używać w czasie ciąży, laktacji i ciężkich stanów chorobowych. UWAGI: podczas kuracji nie wolno spożywać alkoholu gdyż moroznik wchodzi w reakcje z alkoholem co może doprowadzi co silnego zatrucia. Należy pić dużo płynów. w czasie kuracji wskazane jest przyjmowanie witamin oraz antyoksydantów
Telefon: 604270077